KORNEL WOLAK - Masterclass

05.12.2017 | 09:00
07.12.2017 | 12:00

Ostrava, Sokolská třída 17

Kornel Wolak - klarinet

Mapa

O koncertu

Vážení pedagogové, studenti a přátelé hudby, 
tímto si vás dovolujeme pozvat na Masterclass a seminář významného klarinetisty Kornela Wolaka, který zavítá na Fakultu umění Ostravské univerzity v rámci programu Erasmus+.

5.12., úterý, 9-15h, Mastercslass, budova FU OU, Sokolská třída 17, Ostrava, místnost č. 102

6. 12., středa, 9-14h, Mastercslass, budova FU OU, Sokolská třída 17, Ostrava, místnost č. 403

7. 12. čtvrtek, 10-12h, přednáška: Různé typy staccata při hře na klarinet a saxofon, budova FU OU, Sokolská třída 17, Ostrava, místnost č. 403
Tato prezentace shrnuje všechny možné druhy staccata používané při hře na klarinet a saxofon. Zahrnuje od hrdelních a bráničních úderů, přes standardní moderní jazykové techniky jako jednoduché, dvojité a trojité staccato. Dále se zaobírá méně známými alternativami jako je "Synthetické" rychlé staccato, vícenásobné staccato tvořené na plátku a staccato tvořené ze stran plátku. Dále presentace zahrnuje slap tóny a různé druhy frullata. Každý druh staccata je jasně popsán s přesnou animaci různých pohybů jazyka.

Více informací: 
Veronika Voráčová, tel: +420 597 09 2906; +420 597 09 4041, @: veronika.voracova@osu.cz


KORNEL WOLAK
Kornel Wolak je velmi uznávaným muzikantem nejen pro svou hudební představivost, ale také úžasnou všestrannost. „To, jak bravurně ovládá svůj nástroj a jak se dokáže elegantně vyjádřit, jsou vlastnosti, které z Wolaka dělají hvězdu.“ (John Terauds, Toronto Star)
Kornel je také vítězem debutních turné Debut Atlantic Tour, Prairie Debut Tour, British Columbia Touring, Allied Concerts Tour (USA, 2016), koncertní soutěže Královské konzervatoře a hudební ceny Presser Music Award, kde účinkoval s renomovanými Quartetto Gelato.
Kornel neustále rozšiřuje svůj klarinetový repertoár uváděním nových skladeb. Pravidelně se objevuje v recitálech nejen jako hráč komorního orchestru ale i jako sólista (s americkými i evropskými orchestry). Tento kandidát na polskou kritikou nejrespektovanější cenu za nejlepší nahrávku, známou jako „Fryderyk,“ je pravidelným stálým hostem na kanadských rozhlasových vlnách, jako např. Canadian Broadcasting Corporation (CBC), Classical 96.3 FM nebo Public Radio International, a ve Spojených státech v National Public Radio.
Jako sólo klarinetista absolvoval turné po Evropě, Asii, Severní i Jižní Americe a na všech těchto místech také vyučoval na mezinárodních klarinetových kurzech.
Od srpna 2015 se aktivně podílí na výzkumu, který se zabývá rolí artikulace ve hře na klarinet na Katedře logopedie při University of Toronto. Výsledky této předběžné studie mají být již brzy prezentovány.
Kornel Wolak pravidelně publikuje články o problematice související s klarinetem v největším hudebním časopise v Polsku, Your Muse, kde působí jako editor a přispěvatel v sekci „Clarinetist’s Vademecum.“
Je zakladatelem společnosti Music Mind Inc., což je iniciativa, která vytváří a produkuje hudební vzdělávací programy pro školy a místní komunity.