PROKONCERT PŘEDSTAVUJE: ZA ROHEM

PROKONCERT PŘEDSTAVUJE:

HORNOVÝ ANSÁMBL ZA ROHEM

V prosinci Vám PROKONCERT PŘEDSTAVUJE: HORNOVÝ ANSÁMBL ZA ROHEM. Tento soubor byl založen před šesti lety na JAMU v Brně studenty z hornové třídy prof. J. Petráše. V současné době jsou členové z velké části již absolventi a aktivní hráči, kteří se několikrát za rok setkají a nazkouší zajímavý repertoár pro netradiční obsazení. Soubor je složen z šesti až osmi lesních rohů a výjimečně i jedné tuby. Repertoár je velmi specifický, jedná se většinou o aranže psané na míru pro toto obsazení. Za Rohem se specializuje na hudbu filmovou, ale i swingovou a samozřejmě neopomíná zdůraznit historickou podstatu svých nástrojů a tradičně provádí Hubertskou mši a přibližuje posluchačům krásu lesního rohu. 

Členů souboru je více, protože na konkrétní vystoupení se sjíždíme z Brna, Prahy, Ostravy, Svitav, Jindřichova Hradce atd. Jelikož jsme všichni aktivní hráči a máme jiné povinnosti, jsem vždy velmi potěšena, že se nám podaří sejít a úspěšně uskutečnit koncert. 

Mezi členy Za Rohem patří Václav Šmiřák, který aranžuje přímo na tělo ansámblu, Šimon Šenkeřík - člen Hudby Hradní stráže a Policie ČR, Lukáš Brázdil - člen Národního divadla moravskoslezského, Patricie Šmídová - studentka JAMU v Brně, Kryštof Koska - student Konzervatoře Brno, Kristýna Ratajová - členka OA Filharmonie Brno. Hosty jsou naši kolegové a kamarádi - Tereza Ratajová, Hana Sapáková, Miloš Kovařík, Matěj Lehár a další! Občasně využíváme i tubu, která k lesním rohům perfektně pasuje svým měkkým tónem.

Minulý týden jsme úspěšně odehráli koncert ve Svitavách, kterému předcházely podzimní koncerty, kde jsme prováděli mimojiné Hubertskou mši. Spolupracujeme také se sbory a jsme otevřeni dalším zajímavým projektům.

Informace o našich koncertech naleznete na FB: 
https://www.facebook.com/HornovyAnsamblZaRohem/  
nebo sledujte webové stránky agentury: https://www.prokoncert-agency.cz/project-01
 
Kristýna Ratajová
ratajova@prokoncert.cz